Türkiye vücut geliştirme şampiyonasında büyük gurur | MALATYA HABER

Türkiye vücut geliştirme şampiyonasında büyük gurur

03 Nis 2013 Çar 12:28
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Vücut Geliştirme, Klasik Vücut Geliştirme, Fitness. Body Fitness, Welness, Atlerik Fitness, Bay-Bayan Gençler-Büyükler ve Masterler Şampiyonası’nda MALATYALI SPORCU Kenan Demir, Türkiye 2’ncisi oldu.

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonun 2013 yılı faaliyet programında yer alan, 27 – 31 Mart 2013 tarihleri arasında Antalya Kemer’de düzenlenen şampiyonaya Vücut Geliştirme, Klasik Vücut Geliştirme, Fitness. Body Fitness, Welness, Atlerik Fitness, Bay-Bayan Gençler-Büyükler ve Masterler olmak üzere 8 siklette toplam 500 sporcu katıldı.

 Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Avrupa Şampiyonası seçmelerine Malatya’dan katılan Kenan Demir Türkiye 2.’si oldu.

BİRİNCİ OLABİLİR

Antalya Kemer’de yapılan yarışmada birinci ve ikinci seçilen sporcular Milli Olimpiyat Komitesi tarafından doping testine çağrıldı. Doping testine çağırılan sporcular Avrupa Şampiyonasına gitmeyi hak kazanmıştır. Ancak 1. Seçilen sporcunun dopingli çıkması ihtimali nedeniyle federasyon yetkililerinin Kenan Demir’in, yapılan değerlendirme sonrasında birinci olabileceği Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bildirildi.

İL MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

Türkiye 2.’si olan Kenan Demir ve İl Müdürlüğü Vücut  Geliştirme Fitness antrenörü Mehmet Şabahat Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı’yı makamında ziyaret ederek alınan bu başarıyı paylaştı.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, ziyarette yaptığı konuşmada, “Gençlik Hizmetleri Spor ve İl Müdürlüğü olarak konun takipçisi olacağız. Ancak sonuç 1. de 2. de olsa alınan bu başarı oldukça sevindiricidir. Kenan Demir’i ve antrenörü Mehmet Şabahat’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu başarı bize şunu göstermiştir ki Kenan Demir artık Türk Vücut Geliştirme branşının önemli isimlerinden biri olmuştur, çok kısa süre içerisinde sporcumuzun Milli Takıma girmesini beklemekteyiz’’ dedi.

“DİSİPLİNLİ ÇALIŞIYORUZ”

Vücut  Geliştirme Fitness antrenörü Mehmet Şabahat ise, ‘’ Almış olduğumuz bu derece azimli ve

disiplinli çalışma neticesinde gerçekleşmiştir. Sporcumuzun yetişmesi için Ulusal ve Uluslararası tüm kriterleri göz önünde bulundurarak uzun ve disiplinli bir şekilde çalışma dönemini başarıyla tamamladık, bu da bize Türkiye ikinciliği gibi yüksek bir derece getirmiştir. Bu dönem içerisinde bizlerden her türlü desteği esirgemeyen İl Müdürümüz Mustafa Sadi Fındıklı’ya teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

“UZUN VE YORUCU BİR ÇALIŞMA DÖNEMİNİN ARDINDAN BU BAŞARI GELDİ

Türkiye ikincisi olan Kenan Demir de, “Oldukça uzun ve yorucu bir çalışma dönemiydi hocamın direktifleri doğrultusunda çok sıkı antrenman programı uyguladık. Vücut Geliştirme sporunun olmazsa olmazı olan diyet programına titizlikle riayet ederek Allah’ında yardımıyla bu yüksek dereceyi elde ettim. Bundan sonraki hedefim Ekim 2013’de yapılacak olan Dünya Şampiyonasında hem Ülkemizi hem de ilimizi temsil etmektir. Bana devamlı destek olan kendisi de eski bir vücut geliştirmeci olan İl Müdürümüz Sayın Mustafa Sadi Fındıklı’ya teşekkür ediyorum’’ dedi.

Benzer Haberler

ADANA’da, geçen eylül ayında, balkonlarda asılı kadın iç çamaşırlarını çaldığı...

Yorum 
0

  DİYARBAKIR’ın Silvan İlçesi’nde 20 yaşındaki N.Y.’yi kaçırıp, şiddet...

Yorum 
0

GAZİANTEP’te, Taşlıca Mahallesi mevcut muhtarı 70 yaşındaki Ali Bayram Erikçi ile muhtar...

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


1057541_241204256057986_880515333_n

POPÜLER HABERLER

Hikayeyi Yazmaya Başlıyorum..

Kolay değil, yıllardır Malatya gibi bir yerde [...]

Üniversitede kayıtlar sürüyor

İnönü Üniversitesine kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kesin [...]

Eski Müftünün Örnek Davranışı...

Eski Müftü Feyyaz Yaşar, kütüphanesinde bulunan yaklaşık [...]

Kışla Caddesinde yaşanan feci kaza...

Dün gece yarısı Kışla Caddesinde yaşanan feci [...]

Bayan Tuvaletinde gizli kamera şoku...

Malatya’da ünlü bir markanın zinciri olan bir [...]

Cengiz Günaydın, Karagümrükspora Ba...

İstanbul’da yaşayan hemşerimiz iş adamı Cengiz Günaydın, [...]